Kolektor próżniowy PERFORMA 18

Kolektory próżniowe z linii Ravisson PERFORMA to nie tylko niezawodność, ale także najwyższa wydajność. Pracują w najtrudniejszych warunkach klimatycznych, popularne są zwłaszcza w krajach skandynawskich oraz Niemczech.

 

Dla sprawnego działania kolektorów słonecznych w sytuacji, gdy temperatura otoczenia może powodować znaczące straty ciepła, kluczowym zagadnieniem jest właściwa izolacja absorbera. W kolektorach serii PERFORMA izolację tę stanowi próżnia, najlepszy możliwy izolator.

 

Próżniowe kolektory słoneczne Ravisson zbudowane są z zespołu próżniowych rur solarnych o średnicy 58 milimetrów, zapewniających idealną izolację znajdującemu się wewnątrz każdej rury absorberowi, zespolonemu ze specjalnie skonstruowaną rurką HEAT PIPE. Niezależne rury połączone są z masywną, miedzianą głowicą kolektora, w której ciepło przekazywane jest do układu solarnego.

 

Tego typu instalacja jest nie tylko o wiele bardziej wygodna, ale także bardziej bezpieczna (mianowicie w sytuacji mechanicznego uszkodzenia kolektora wymienia się tylko pojedynczy element, a nie cały kolektor). Gdyby doszło do uszkodzenia pojedynczej rury nie przeszkadza to w dalszej bezpiecznej pracy układu solarnego.

 

Kolejną zaletą tych kolektorów jest o wiele większa możliwość skupiania światła słonecznego i zamiany w darmową energię cieplną. Oznacza to, że kolektory próżniowe potrzebują nawet niewielką ilość światła, aby zamienić ją w ciepło. Co wiąże się z wydłużeniem pracy kolektorów w ciągu roku (porównując do innych typów kolektorów) oraz większą oszczędnością dla ciebie i twojej rodziny.

 

Kolektory Ravisson PERFORMA to:

 

  • Najwyższa wydajność
  • Doskonała izolacja
  • Niezawodność
  • Praca w niesprzyjających warunkach
  • Największe oszczędności

Cena: 1160zł Netto

*cena nie zawiera kosztu transportu

Model Powierzchnia absorbera (m²) Ilość rur solarnych Ilość ogrzewanej wody (L/Δ°C)
H 1800/58-18 1,44 18 szt. 150/60

Aby zamówić oglądany kolektor lub złożyć zapytanie wystarczy wypełnić poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą!

Enviando formulario...

El servidor ha detectado un error.

Formulario recibido.